e-mail:
tuma.radek@me.com

mobil:
+420 777 302 037


 

 

 

Tůmův Chabeřický mlýn Penzion  ubytování

  Tipy na výlet
    
 
Hrad Český Šternberk
Gotický hrad nad řekou Sázavou, založený roku 1241, který prošel úpravami v době ranného baroka. Sbírka porcelánu, stylového nábytku, loveckých trofejí, stříbrných miniatur.
Klášter Sázava
Založený roku 1032, expozice "Staroslověnská Sázava", barokní poutní kostel sv. Prokopa, podzemní krypta, nástěnné malby ze 14. století

Stezka rytíře Jana Kryštofa Šice
Naučná stezka s 10 zastaveními, vede z Divišova až pod Hrad Český Šternberk. Délka 7 km, výlet na 2-3 hodiny krásnou přírodou. Trasa vhodná i jako jednodenní výlet pro rodiny s dětmi.
Synagoga v Divišově
Klasicistická stavba  z 1. poloviny 19. století. Muzeum mapující život židovského osídlení v regionu, jehož počátky sahají do roku 1685
 
Zámek Konopiště
Původní hrad byl založen po vzorku francouzských kastelů koncem 13. století, 18. století byl přeměněn na barokní rezidenci. Ke shlédnutí je zde množství uměleckých sbírek, barokní Růžová zahrada, střelnice. Velkolepé sídlo přebudované Františkem Ferdinandem d´Este.

Za shlédnutí stojí také nedaleké Muzeum motocyklů.
Posázaví
Spojení krásné přírody, historie a aktivního odpočinku. Bohatá nabídka sportovních aktivit, možnosti toulek přírodou a rovněž návštěv historických památek.

150 km značených cyklotras, turistické trasy, naučné stezky, muzea, letište, malebná města v okolí, Posázavský Pacifik

Přijeďte nás navštívit, rádi Vám poradíme, jak u nás strávit svůj volný čas

© tumaland.cz 2007